Author Topic: Horoskop i Avancuar i vitit  (Read 4923 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline toni

  • Global Moderator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 3.653
  • Postimet: +3/-1
  • Gender: Male
Horoskop i Avancuar i vitit
« Reply #1 on: March 26, 2010, 12:58:11 AM »
DASHI

Keni nje personalitet shume dinamik. Cdo here doni te dilni diku dhe te beni dicka. Asnjehere nuk doni te rrini kot. Urreni ta kaloni kohen duke ndejtur dhe duke e pritur aventuren apo fatin te vije tek ju. Ne fakt kur keni ide apo plane te reja, shpejtoni qe sa me shpejt te filloni me realizimin e tyre. Jeni nje udheheqes i mrekullueshem dhe vetebesimi juaj eshte cdo here i larte. Rreziqet i pranoni me nje entuziazem me te madh. Edhe pse ndonjehere ka mundesi te ndiheni te pasigurt, askush nuk mund t’a kuptoje ate. Ju nuk mund te qendroni indiferent ndaj gjerave te cilat permbajne kenaqesi, sidomos ndaj atyre qe permbajne aventure. Zakonisht flitni pa menduar shume dhe pa i analizuar gjerat paraprakisht. Kjo zakonisht shkakton ofendim te te tjeret, mirepo sjellja juaj ben qe ata te kene mendim pozitiv per ju.

Marredheniet e Dashit me shenjat e tjera:
Dashi & Dashi: Kjo mund te jete lidhje e fuqishme emocionale, mirepo te dy palet deshirojne te jene kryesori.
Dashi & Demi: Dashi shume shpejt lodhet nga lidhja me Demin. Mirepo varesia ndermjet te dy paleve eshte e madhe.
Dashi & Binjaket: Ky eshte nje cift i mrrekullueshem, sepse te dy palet u kenaqen gjerave te reja dhe komunikimit.
Dashi & Gaforrja: Kjo fillon si lidhje e fuqishme dhe e sigurte, mirepo shume shpejte kalon vetem ne kujtim te thjeshte.
Dashi & Luani: Nese mund te gjejne menyre dhe hapesire per kompromis, kjo mund te jete nje kombinim i mrekullueshem.
Dashi & Virgjeresha: Mosmarreveshje te medha, eshte mire qe temos realizohet ky kombinim.
Dashi & Peshorja: Kjo mund te jete nje lidhje e mrekullueshme, mirepo jo lidhje serioze dhe afatgjate. Dashi & Akrepi: Xhelozia e Akrepit dhe pavaresia e Dashit, eshte nje kombinim mjaft i mire.
Dashi & Shigjetari: Te dy palet tregojne interesime te perbashketa dhe si cift veprojne per mrekulli.
Dashi & Bricjapi: Pas cdo kendi te kesaj lidhje, presin argumente te shumta.
Dashi & Ujori: Me mirekuptim te vogel, ky eshte nje kombinim qe premton shume.
Dashi & Peshqit: Kjo lidhje mund te mbijetoje vetem nese secila pale i pergjigjet nevojave te pales tjeter.

Karakteristikat e Dashit:
Elementi: Zjarri
Placomi: Marsi
Ngjyra: E kuqe
Lulja: Barbaroze
Kafsha: Delja
Shteti: Anglia
Hekuri: Celiku
Guri i Lindjes: Diamanti


DEMI

Njerezit llogarisin ne ju qe ti kryeni pucom me kohe dhe me sukses kur te tjeret deshtojne. Nuk jeni fillestar, mirepo ju keni mundesi dhe jeni te gatshem ti kryeni gjerat qe kane deshtuar nga te tjeret. Cilesia juaj me e madhe eshte durimi juaj qe e keni per gjerat. Kjo u ben qe te jeni te suksesshem ne te gjitha sferat. Nese ndonje person u tradheton nje here, nuk keni me vullcom te bashkepunoni me te. Ne ambient te ri nuk ndjeheni rehat, keni ndjesine se jeni mysafir i padeshiruar. Ndonjehere ndiheni ne menyre shqetesuese. Durim i madh gjendet ne ju, mirepo rralle here e tregoni. Sidoqofte nese te tjeret u vene ne situata te padeshirueshme ju dini edhe anen tjeter ta tregoni. Dini te jeni shume agresiv. Jeta me Demin nuk eshte cdo here interesante.Ndonjehere kritikat tek ju jane te mireseardhura, ndonjehere i urreni. Ndonjehere jeni shume xheloz, ndonjehere as qe doni te degjoni per xhelozine. Ka raste ku ju tregoni se nuk keni vullcom te punoni dhe zakonisht kur jeni ne gjendje te tille eshte veshtire te filloni.

Marredheniet e Demit me shenjat e tjera:
Demi & Dashi: Dashi shume shpejte do te lodhet nga lidhja e ngadalshme dhe nga varshmeria me Demin.
Demi & Demi: Ky kombinim mund te jete i mire per nje kohe te shkurter, sepse te dy palet do te duan te largohen.
Demi & Binjaket: Te dy palet varen nga njeri tjetri, gje qe tregon se ka mundesi te dale dicka nga kjo lidhje.
Demi & Gaforrja: Interesat dhe deshirat e perbashketa e bejne kete nje marredhenie harmonike.
Demi & Luani: Keta te dy do te perfundojne duke e larguar njeri tjetrin. Ide e keqe per kombinim te ketille.
Demi & Virgjeresha: Demi mund ti inicoje pasiocom e Virgjereshes. Lidhje qe premton.
Demi & Peshorja: Qe te dy per nje kohe shume te shkurter do te lodhen nga kerkesat e njeri tjetrit.
Demi & Akrepi: Fillon per mrekulli, mirepo asnjeri nuk deshiron qe kjo lidhje te zgjase.
Demi & Shigjetari: Demi serioz dhe Shigjetari i joserioz dhe zbavites, do ta kene veshtire te rrine se bashku.
Demi & Bricjapi: Te dy duan te kene mbeshtetje te sigurte. Te dy mund ta sigurojne kete. Ide e mire.
Demi & Ujori: Liria dhe dashuria e madhe per Ujorin, shume shpejte mund te kaloje ne deshperim.
Demi & Peshqit: Mund te mos e kuptojne njeri tjetrin, mirepo te dy jane te terhequr nga njeri-tjetri. Lidhje qe premton.

Karakteristikat e Demit:
Elementi: Toka
Placomi: Venusi
Ngjyra: E Kaltert
Lulja: Vjollca
Kafsha: Macja
Shteti: Irlanda
Metali: Bakri
Guri i Lindjes: Smeraldi


BINJAKET

Te jesh ne shenjen Binjaket, do te thote se u reagoni shpejt aksioneve, jeni elokuent ne te folur, teper diplomatik dhe burim i pashterrshem i ideve te reja. Nuk lejoni qe fjalet e te tjereve per ju, te kalojne pa i verejtur. Mundoheni te beni cmos qe te jeni te kenaqur ne jete. Doni te provoni sa me shume gjera qe eshte e mundur. Ne cdo moment jeni ne kerkim te gjerave te reja qe doni ti beni. Zakonisht doni te provoni disa gjera ne te njejten kohe, ku perfshihen hobite e ndryshme, dashnoret dhe karrierat. Shkruarja e letrave, bisedat e gjata telefonike dhe dergimet e E-mail-ave, jane menyrat me te mira dhe me te perdorura kur doni te jeni ne kontakte me te tjeret. Zakonisht hasni ne probleme sepse reagoni shpejt dhe gjykoni ne menyre te gabuar. Harroni ti shihni faktet, para se te reagoni. Mosdurimi juaj ndaj te tjereve qe nuk jane te shpejt sikurse ju, eshte nje mangesi e juaja.

Marredheniet e Binjakeve me shenjat e tjera:
Binjaket & Dashi: Ky eshte nje cift i mrekullueshem, per arsye se te dy palet u kenaqen gjerave te reja dhe komunikimit.
Binjaket & Demi: Te dy jane te varur prej njeri tjetrit, qe tregon se ky kombinim mund te jete i suksesshem.
Binjaket & Binjaket: Te dy jane te interesuar gati ne te gjitha gjerat. Nuk lodhen nga njeri tjetri. Kombinim i mire.
Binjaket & Gaforrja: Keta te dy mund vetem te deshprohen nga njeri tjetri. Asgje me, e mire dhe e lumtur.
Binjaket & Luani: Ky kombinim eshte i mire dhe relaksues per te dy, prandaj kjo eshte nje ide e mire.
Binjaket & Virgjeresha: Interesat e perbashketa do ti bashkojne, mirepo Binjaket shume shpejt do te lodhen nga lidhja me Virgjereshen.
Binjaket & Peshorja: Ky eshte kombinim i mire. Te dy palet perpthem me idete e njeri tjetrit, gje qe e ben kete nje lidhje te qendrueshme.
Binjaket & Akrepi: Cift i mire, mirepo asnjera pale nuk mund ta duroje tjetren.
Binjaket & Shigjetari: Kjo marredhenie fillon ne menyre te zjarrte, por mbaron ne te njejten menyre.
Binjaket & Bricjapi: Te dy mund te mesojne shume gjera nga njeri tjetri, mirepo ky kombinim nuk zgjat shume.
Binjaket & Ujori: Keta te dy perputhen per mrekulli dhe duket se asgje nuk mund ti ndaje.
Binjaket & Peshqit: Ndjenjat ne fillim mund te jene shume te medha dhe te zjarrta, mirepo problemet do te jene edhe me te medha.

Karakteristikat e Binjakeve:
Elementi: Ajri
Placomi: Merkuri
Ngjyra: E verdha
Lulja: Zambaku
Kafsha: Flutura
Shteti: SHBA
Metali: Zhiva
Guri i lindjes: Agati


GAFORRJA

Gaforret jane me te keqkuptuarit nga te gjitha shenjat e zodiakut. Ne nje moment jeni me te miret, kur behet fjale per ndihmen qe ua ofroni te tjereve, ndersa ne momentin tjeter jeni apatik dhe nuk u intereson asgje per te tjeret. Shkaku i gjithe ketyre ndryshimeve qendron ne levizjen e henes. Nga jashte dukeni se jeni me agresiv se te tjeret, mirepo ne brendi jeni shume te thyeshem. Nese ndonje person arrin tu njohe si duhet, do ta keni shok per jete. Jeni te paparashikueshem, te thyeshem dhe me plot komplekse, prandaj edhe keni nevoje per perkrahje emocionale. Jeni shume besnik dhe ne cdo kohe jeni te gatshem tu vini ne ndihmei te tjereve. Po ashtu posedoni mundesi qe me durim te degjoni per problemet e te tjereve dhe ti ndihmoni. Mirepo ju ndjenjat dhe problemet tuaja i mbani ne vete. Gaforret deshirojne te posedojne. Deshironi edhe te merreni me te kaluaren, sepse aty ne nje menyre e gjeni pushimin shpirteror. Te hollat nuk i harxhoni me se koti. Shume here u duket se te tjeret nuk u kushtojne vemendje sa duhet, prandaj edhe deshproheni. Ajo shpejt kalon, kur te kuptoni se shkaku qendron tek ju, sepse keni gjykuar ne menyre te gabuar.

Marredheniet e Gaforreve me shenjat e tjera:
Gaforrja & Dashi: Kjo fillon si lidhje e fuqishme dhe e sigurte, mirepo shume shpejt kalon vetem ne kujtim te thjeshte.
Gaforrja & Demi: Interesat dhe deshirat e perbashketa e bejne kete nje marredhenie harmonike.
Gaforrja & Binjaket: Keta te dy mund vetem te deshperohen nga njeri tjetri. Asgje me, e mire dhe e lumtur.
Gaforrja & Gaforrja: Te dy kane nevoje per perkrahje emocionale, mirepo asnjeri nuk ka kohe ta japi. Nuk mund te jete lidhje e mire.
Gaforrja & Luani: Gaforrja e disponuar mund te gjeje, kenaqesi te madhe ne karakterin e Luanit.
Gaforrja & Virgjeresha: Keta te dy, perputhen mire, me ate qe te dy e deshirojne dhe me ate qe te dy mund ta ofrojne.
Gaforrja & Peshorja: Keta te dy jane kundershtare te medhenj dhe kjo lidhje shkakton probleme, probleme dhe vetem probleme.
Gaforrja & Akrepi: Te dy palet ndjehen te sigurta prane njera-tjetres. Lidhje qe premton.
Gaforrja & Shigjetari: Personat ne kete kombinim me mire perputhen si shoke se sa si partnere.
Gaforrja & Bricjapi: Dallimet ne mes ketyre dyve jane shume te veshtira per tu tejkaluar.
Gaforrja & Ujori: Emociocom ne dhomen e fjetjes, mund te jene shkaku kryesor per mbajtjen e kesaj lidhje.
Gaforrja & Peshqit: Me punen e perbashket, keta te dy mund ti arrijne qellimet ne jete dhe ne dashuri.

Karakteristikat e Gaforres:
Elementi: Uji
Placomi: Hena
Ngjyra: E gjelber
Lulja: Bagremi
Kafsha: Struthi
Shteti: Skotlanda
Metali: Argjendi
Guri i Lindjes: Margaritari (xhevahiri)


LUANI

Ju jeni te sigurt ne vete dhe ndiheni se mund te beni cfare te doni. Jeni te bindur se mund te merreni edhe me gjerat me te rendesishme. Ne fakt, ndiheni se cdo gje varet nga ju. Pa ju asgje nuk mund te rrjedh si duhet. Te tjeret ndoshta do te kishin pranuar te jene te mire, por asnjehere nuk do te kishin pranuar te jene, si ju. Mbani pergjegjesi te madhe per gjerat qe u rrethojne. Per ju, asgje nuk mund ta kete epitetin me te larte. Luksozi per ju ka rendesi te njejte sikurse frymemarrja. Keni aftesi te dramatizoni, prandaj ndonjehere mundoheni qe nepermjet kesaj aftesie, ta terheqni vemendjen e te tjereve. Nese nuk ka kenaqesi ne ate qe e beni, ju e krijoni vete. Jeni shume te mire dhe te sjellshem me te tjeret, dhe jeni te gatshem qe t’™ua falni gabimet te tjereve shume lehte. Askush nuk mund te kete shok me te mire se ju. Kenaqeni sot per sot dhe nuk e lodhni mendjen me ate se cfare do te ndodhe neser. Krenaria eshte problemi me i madh qe keni. Dini te krenoheni pa nevoje. Shpesh vuani nga nje plage emocionale dhe per shkak se jeni shume krenar, nuk kerkoni ndihme. Po ashtu mund te mos jeni ne dispozicion per te qene aktiv, mirepo nuk doni ta tregoni ate. Ne fund jeta nuk do te ishte aq interesante pa Luacom.

Marredheniet e Luanit me shenjat e tjera:
Luani & Dashi: Nese mund te gjejne menyre dhe hapesire per kompromis, kjo mund te jete nje kombinim i mrekullueshem.
Luani & Demi: Keta te dy do te perfundojne duke e larguar njeri tjetrin. Ide e keqe per kombinim te ketille.
Luani & Binjaket: Ky kombinim eshte i mire dhe relaksues per te dy, prandaj kjo eshte nje ide e mire.
Luani & Gaforrja: Gaforrja e disponuar mund te gjeje, kenaqesi te madhe ne karakterin e Luanit.
Luani & Luani: Do te jete veshtire te gjindet zgjidhja se kush do te jete kryesor ne kete lidhje, mirepo keta dy mund te perputhen mire.
Luani & Virgjeresha: Ky kombinim nuk mund te zgjase shume.
Luani & Peshorja: Kontolli mbi Luanin eshte gjeja, te cilen e kerkon Peshorja.
Luani & Akrepi: Kjo fillon si nje lidhje e fuqishme, mirepo nuk do te vazhdoje ashtu. Shpejt do te vyshket.
Luani & Shigjetari: Te dy jane emocional ne kete aspekt qe tregon se kjo mund te jete nje kombinim i mire.
Luani & Bricjapi: Problemet presin pas cdo dere te kesaj lidhje. Nuk eshte ide e mire.
Luani & Ujori: Kjo mund te jete nje lidhje e mire, vetem nese Ujori ka durim dhe e duron Luanin.
Luani & Peshqit: Te dy jane te mahnitur nga dallimet e njeri tjetrit, mirepo kjo nuk do te thote se mund te zgjase lidhja e tyre.

Karakteristikat e Luanit:
Elementi: Zjarri
Placomi: Dielli
Ngjyra: Portokalli
Lulja: Luledielli
Kafsha: Kitra
Shteti: Franca
Metali: Ari
Guri i lindjes: Margaritari


VIRGJERESHA

Botes i paraqiteni si person i qete dhe ne kontroll te cdo situate. Mirepo, ne brendi keni nje shkalle te shqetesimit dhe nervozes, por cdo here jeni ne perpjekje te permiresimit te jetes tuaj. Intelegjenca eshte nje nder pjeset kryesore te shenjes suaj. Ju i mbledhni faktet dhe pastaj i veni ne perdorim sipas nevojes. Kur i kombinoni keto me aftesite tuaja analitike, ju beheni nje person shume i fuqishem. Te tjeret, placom deshirojne ti realizojne me ndihmen e keshillave tuaja, sepse organizimi juaj ben qe ata te ndihen me te sigurte gjate kesaj. Gjeja e vetme e cila mund te quhet mangesi ehte analizimi i detajeve. Nuk filloni asnje aktivitet pa i analizuar detajet dhe pa marre rezultate pozitiv. Kjo ndonjehere i kufizon mundesite tuaja imagjinative dhe krijuese, keshtu qe shpesh pasi ndodh kjo, hasni ne veshtiresi.

Marredheniet e Virgjereshes me shenjat e tjera:
Virgjeresha & Dashi: Mosmarreveshje te medha, eshte mire qe te mos realizohet ky kombinim.
Virgjeresha & Demi: Demi mund ti inicoje pasiocom e Virgjereshes. Lidhje qe premton.
Virgjeresha & Binjaket: Interesat e perbashketa do ti bashkojne, mirepo Binjaket shume shpejt do te lodhen nga lidhja me Virgjereshen.
Virgjeresha & Gaforrja: Keta te dy, perputhen mire, me ate qe te dy e deshirojne dhe me ate qe te dy mund ta ofrojne.
Virgjeresha & Luani: Ky kombinim nuk mund te zgjase shume.
Virgjeresha & Virgjeresha: Ky kombinim mund te perputhet mire.
Virgjeresha & Peshorja: Peshorja shume shpejt deshiron te largohet nga Virgjeresha. Kerkon me shume kenaqesi.
Virgjeresha & Akrepi: Ky kombinim mund te kete probleme, sepse qe te dy kane veshtiresi te komunikojne.
Virgjeresha & Shigjetari: Kjo lidhje nuk zgjat shume, sepse Virgjeresha nuk mund ta duroje melankolizmin e Shigjetarit.
Virgjeresha & Bricjapi: Nje lidhje e cila premton shume. Te dyja palet tregojne interesim ndaj njeri tjetrit dhe perputhem per mrekulli.
Virgjeresha & Ujori: Ky kombinim nuk mund te zgjase shume, sepse mes ketyre nuk ka bashkepunim.
Virgjeresha & Peshqit: Ne fillim, duket se eshte lidhje e perkryer, mirepo per nje kohe shume te shkurter perfundon.

Karakteristikat e Virgjereshes:
Elementi: Ajri
Placomi: Venusi
Ngjyra: E purpurt
Lulja: Roze (trendafili)
Kafsha: Gjarperi
Shteti: Kina
Metali: Bakri
Guri i lindjes: Opali


PESHORJA

Jeni shume te kendshem dhe posedoni nje shkalle te larte elegance. Po ashtu jeni ne gjendje ti mundesoni te tjereve te ndjehen per mrekulli. Gjeja me interesante eshte se te gjithe Peshoret jeni te bukur. Nese jo shume atehere eshte me se e sigurte se per nga bukuria dalloheni nga te tjeret. Keni deshire te kenaqeni dhe te jetoni sa me mire. Me te miret jeni ne ndertimin e partneriteteve me te tjeret dhe zakonisht e keni veshtire te kuptoni anen tjeter te tregimit. Shmangia nga problemet dhe nga situatat te cilat mund tu sjellin probleme eshte nje gje qe ju zakonisht e beni. Jeni diplomat te vertete dhe do te beni cdo gje qe t’a ulni tensionin e ndonje situate te veshtire. Ndonjehere dini te jeni edhe te shqetesuar dhe te dekoncentruar mirepo edhe dini shume shpejt te organizoheni dhe te vazhdoni me ritem te njejte. Jeni ndricues dhe doni ne cdo kohe ti ndihmoni te tjereve. Te hollat jane pika e dobet e juaja pasi ato i shpenzoni pa kontroll. Per ju blerja e gerave eshte me e rendesishme se sa kursimi i te hollave.

Marredheniet e Peshores me shenjat e tjera:
Peshorja & Dashi: Kjo mund te jete nje lidhje e mrekullueshme, mirepo jo lidhje serioze dhe afatgjate. Peshorja & Demi: Qe te dy per nje kohe shume te shkurt do te lodhen nga kerkesat e njeri tjetrit.
Peshorja & Binjaket: Ky eshte kombinim i mire. Te dy palet perpthem me idete e njeri tjetrit, gje qe e ben kete nje lidhje te qendrueshme.
Peshorja & Gaforrja: Keta te dy jane kundershtare te medhenj dhe kjo lidhje shkakton probleme, probleme dhe vetem probleme.
Peshorja & Luani: Do te jete veshtire te gjindet zgjidhja se kush do te jete kryesor ne kete lidhje, mirepo keta te dy mund te perputhen mire.
Peshorja & Virgjeresha: Peshorja shume shpejt deshiron te largohet nga Virgjeresha. Kerkon me shume kenaqesi.
Peshorja & Peshorja: Nese mund te perputhen ne fillim, ka mundesi te jene nje cift i mrrekullueshem.
Peshorja & Akrepi: Akrepi per Peshoren per nje kohe te shkurter do te behet histori.
Peshorja & Shigjetari: Te dy romantik dhe me sharm te vecante. Mund te jete nje cift mjaft i mire.
Peshorja & Bricjapi: Shume dallime ne mes ketyre te dyve, bejne qe lidhja mos te zgjas shume.
Peshorja & Ujori: Te dy do te jene te kenaqur nga njeri tjetri dhe asnjeri nuk do te doje te largohet.
Peshorja & Peshqit: Probleme te medha do te kete ne kete lidhje. Eshte mire qe te shmanget.

Karakteristikat e Peshores:
Elementi: Toka
Placomi: Merkuri
Ngjyra: Hiri
Lulja: Lulebora
Kafsha: Kafshet shtepiake
Shteti: Greqia
Metali: Bakri
Guri i Lindjes: Safiri


AKREPI

Jeni njerez shume ekstrem. Mund te pershkruheni si te fuqishem dhe si te dobet, si emocional dhe te ftohte. Jeni nje kombinim shume interesant i nje personi me emociocom me te mira edhe me te keqija. Intensiteti eshte celesi i personalitetit tuaj dhe i te gjitha gjerave qe i beni. Karakteristika kryesore e juaj eshte besnikeria. Po ashtu posedimi dhe xhelozia jane nje nder karakteristikat tuaja. Suksesi per ju paraqet qellim te rendesishem. Kur doni te arrini dicka, jeni shume kembengules. Beni cmos, jepni cdo gje vetem e vetem ta realizoni ate qe keni ndermend. Natyra juaj u ben te jeni shume interesant. Po ashtu u ben te jeni edhe agresiv. Zakonisht dominoni ndaj atyre qe jane me te dobet se ju, vetem pse s'mundeni. Te tjeret do ta kene shume veshtire me ju, nese vendosin qe juve tu kene armiq.

Marredheniet e Akrepit me shenjat e tjera
Akrepi & Dashi: Xhelozia e Akrepit dhe pavaresia e Dashit, eshte nje kombinim mjaft i mire.
Akrepi & Demi: Fillon per mrekulli, mirepo asnjeri nuk deshiron qe kjo lidhje te zgjase.
Akrepi & Binjaket: Cift i mire, mirepo asnjera pale nuk mund ta duroje tjetren.
Akrepi & Gaforrja: Te dy palet ndjehen te sigurta prane njera tjetres. Lidhje qe premton.
Akrepi & Luani: Kjo fillon si nje lidhje e fuqishme, mirepo nuk do te vazhdoj ashtu. Shpejte do te vyshket.
Akrepi & Virgjeresha: Ky kombinim mund te kete probleme, sepse qe te dy kane veshtiresi te komunikojne.
Akrepi & Peshroja: Akrepi per Peshoren per nje kohe te shkurte do te behet histori.
Akrepi & Akrepi: Te dy kerkojne dhe japin shume qe do te thote se kjo mund te jete lidhje e sigurte.
Akrepi & Shigjetari: Gjeja e vetme e cila mund te rezulton nga ky kombinim eshte nje lidhje shume e shkurter.
Akrepi & Bricjapi: Ne njeri- tjetrin, keta shohin interesim te madh. Kombinim qe premton shume.
Akrepi & Ujori: Konfliktet ndermjet ketyre dyve, bejne qe kjo lidhje te perfundoj pa filluar mire.
Akrepi & Peshqit: Interesat dhe imagjinata e perbashket mund te jete shkak qe kjo te jete nje lidhje e mire.

Karakteristikat e Akrepit:
Elementi: Uji
Placomi: Plutoni
Ngjyra: E Bardhe
Lulja: Luledielli
Kafsha: Insektet
Shteti: Norvegjia
Metali: Plutoniumi
Guri i Lindjes: Diamanti


SHIGJETARI

Zakonisht jeni te buzeqeshur dhe shpesh jeni ne gjendje te mire. Fakti qe ju keni shume fat dhe jeni ne gjendje te ndihmoni te tjeret, nuk e hidheron askend. Kryesisht jeni ne gjendje te mire, por nese fillon gjendja negative, ose nese u kap hija e zeze, e keni shume veshtire te dilni nga ajo. Nese e vereni ndonje gje qe premton, pavaresisht se cka eshte, ju e percillni deri ne fund. Mundoheni ta keni. Kjo ndodh shpesh, sepse ju tere kohen jeni ne kerkim te gjerave te reja. Ju njekohesisht jeni edhe me te kendshmit nga te gjitha shenjat. Jeni zemergjere dhe jeni te gatshem ne cdo kohe doni ti ndihmoni te tjeret. Sinqeriteti dhe humori jane acom pozitive tuajat dhe per kete njerezit cdo here u duan dhe admirohen me ju. Zakonisht sinqeriteti juaj i vertete u sjell edhe probleme, mirepo kjo nuk u shqeteson fare. Ju vazhdoni te jeni te sinqerte.

Marredheniet e Shigjetarit me shenjat e tjera:
Shigjetari & Dashi: Te dy palet tregojne interesime te perbashketa dhe si cift veprojne per mrekulli.
Shigjetari & Demi: Demi serioz dhe Shigjetari i joserioz dhe zbavites, do ta kene veshtire te rrine se bashku
Shigjetari & Binjaket: Kjo marredhenie fillon ne menyre te zjarrte, por mbaron ne te njejten menyre.
Shigjetari & Gaforrja: Personat ne kete kombinim me mire perputhen si shoke se sa si partnere.
Shigjetari & Luani: Te dy jane emocional ne kete aspekt qe tregon se kjo mund te jete nje kombinim i mire.
Shigjetari & Virgjeresha: Kjo lidhje nuk zgjat shume, sepse Virgjeresha nuk mund ta duroje karakterin e Shigjetarit.
Shigjetari & Peshorja: Te dy romantik dhe me sharm te vecante. Mund te jete nje cift mjaft i mire.
Shigjetari & Akrepi: Gjeja e vetme e cila mund te rezultoje nga ky kombinim eshte nje lidhje shume e shkurter.
Shigjetari & Shigjetari: Te dy kane interesa te perbashketa dhe asnjeri nuk lejon qe kjo lidhje te deshtoje.
Shigjetari & Bricjapi: Keta te dy mund te jene shoke te mire, mirepo nuk do te jene te suksesshem ne cift. Ide e keqe.
Shigjetari & Ujori: Dashuria ndaj jetes dhe ndaj njeri-tjetrit, e bejne kete nje kombinim te mrekullueshem.
Shigjetari & Peshqit: Qe te dy kerkojne gjera qe asnjeri nuk mund ti mundesoje.

Karakteristikat e Shigjetarit:
Elementi: Zjarri
Placomi: Jupiteri
Ngjyra: E purpurt
Lulja: Narcisi
Kafsha: Kali
Shteti: Spanja
Metali: Zhiva
Guri i lindjes: Opali


BRICJAPI

Te motivuar nga fuqia e suksesit, shendetit dhe statusit, ju jeni shume ambicioz. Jeni shume kembengules kur behet fjale per ate se qe doni. Po ashtu jeni shume te organizuar dhe ne shume raste dini te keni durim. Jeni te pergjegjshem dhe praktik, para se gjithash te determinuar. Perderisa ende keni mundesi nga te cilat mund te arrini sukses, ju do te jeni shume aktiv. Jeni te kujdesshem me te hollat dhe dini te kurseni. Asnje projekt nuk e filloni pa plan dhe pa organizim te mire, ndersa kur te filloni nuk ndaleni deri sa ta mbaroni si duhet. Te tjeret ne ju mund te shohin nje person te ftohte dhe te paarritshem, mirepo ajo eshte vetem si rezultat i praktikes tuaj, ne marredheniet me te tjeret jeni shume te kujdesshem. Doni te keni gjithcka ne kontroll sepse nese u dalin gjerat nga kontrolli, keni frike se do te keni veshtiresi te medha.

Marredheniet e Bricjapit me shenjat e tjera:
Bricjapi & Dashi: Pas cdo kendi te kesaj lidhje, presin argumente te shumta.
Bricjapi & Demi: Te dy duan te kene mbeshtetje te sigurte. Te dy mund ta sigurojne kete. Ide e mire.
Bricjapi & Binjaket: Te dy mund te mesojne shume gjera nga njeri tjetri, mirepo ky kombinim nuk zgjat shume. Bricjapi & Gaforrja: Dallimet ne mes ketyre dyve jane shume te veshtira per tu tejkaluar.
Bricjapi & Luani: Problemet presin pas cdo dere te kesaj lidhje. Nuk eshte ide e mire.
Bricjapi & Virgjeresha: Nje lidhje e cila premton shume. Te dy palet tregojne interesim ndaj njera-tjetres dhe perputhem per mrekulli.
Bricjapi & Peshorja: Shume dallime ne mes ketyre dyve, bejne qe lidhja mos te zgjase shume.
Bricjapi & Akepi: Ne njeri tjetrin, keta shohin interesim te madh. Kombinim qe premton shume.
Bricjapi & Shigjetari: Te dy kane interesa te perbashketa dhe asnjeri nuk lejon qe kjo lidhje te deshtoje.
Bricjapi & Bricjapi: Keta te dy perputhen per mrekulli, mirepo ngjashmeria mund te shkaktoje nje situate banale.
Bricjapi & Ujori: ky cift mund te filloje ne menyre te pasigurte, mirepo nese pak perputhen ka mundesi te ndodhin gjera te mrekullueshme.
Bricjapi & Peshqit: Dallimet ne mes te dyve, bejne qe kjo te jete nje lidhje shume e qendrueshme.

Karakteristikat e Bricjapit:
Elementi: Toka
Placomi: Saturni
Ngjyra: Kafe
Lulja: Karafili
Kafsha: Cjapi
Shteti: Meksika
Metali: Alumini
Guri i Lindjes: Garcomi


UJORI

Nga te gjitha shenjat e zodiakut ju jeni me origjinal. Ne fakt ata kenaqen kur dine se ndryshojne nga te tjeret. Ndersa ju jeni unik gati ne te gjitha aspektet. Ju ndonjehere doni qe ti injoroni idete e te tjereve duke menduar se i keni tuajat. Ështe e vertete se jeni plot ide, mirepo duhet ndonjehere qe te pakten ti degjoni edhe idete e te tjereve. Ju kerkoni dituri kudo qe shkoni. Nga kjo ndonjehere bini ne mendime te thella. Objektiviteti eshte nje gje e cila te tjeret e kerkojne nga ju. Ju po ashtu jeni shume interesant kur behet fjale per organizimin e gjerave rreth jush. Doni te jeni ne mesin e te tjereve, me qellim qe ti tregoni cilesite tuaja. Njehere paraqiteni me nje plan te mrekullueshem per ti rregulluar gjerat, ndesa heren tjeter i dekocentruar dhe i paorganizuar. Angazhimi fizik per ju eshte gati i pamundur. E urreni punen fizike, mirepo ne anen tjeter jeni shume praktik ne angazhimet e tjera. Argumentet jane gjeja me e rendesishme per ju.

Marredheniet e Ujorit me shenjat e tjera:
Ujori & Dashi: Me mirekuptim te vogel, kjo eshte nje kombinim qe premton shume.
Ujori & Demi: Liria dhe dashuria e madhe per Ujorin, shume shpejt mund te kaloje ne deshperim.
Ujori & Binjaket: Keta te dy perputhen per mrrekulli dhe duket se asgje nuk mund ti ndaje.
Ujori & Gaforrja: Emociocom ne dhomen e fjetjes, mund te jene shkaku kryesor per mbajtjen e kesaj lidhje.
Ujori & Luani: Kjo mund te jete nje lidhje e mire, vetem nese Ujori ka durim dhe e duron Luanin.
Ujori & Virgjeresha: Ky kombinim nuk mund te zgjase shume sepse mes ketyre nuk ka bashkepunim.
Ujori & Peshorja: Te dy do te jene te kenaqur nga njeri tjetri dhe asnjeri nuk do te doje te largohet.
Ujori & Akrepi: Konfliktet ndermjet ketyre te dyve, bejne qe kjo lidhje te perfundoje pa filluar mire.
Ujori & Shigjetari: Dashuria ndaj jetes dhe ndaj njeri tjetrit, e bejne kete nje kombinim te mrekullueshem.
Ujori & Bricjapi: Keta te dy perputhen per mrrekulli, mirepo ngjashmeria mund te shkaktoje nje situate banale.
Ujori & Ujori: Kjo nuk ka mundesi te jete lidhje e zjarrte, mirepo te dy mund te jene te kenaqur.
Ujori & Peshqit: Ujori do te mundohet ne Cdo rast te dale nga lidhja me Peshqit.

Karakteristikat e Ujorit:
Elementi: Ajri
Placomi: Urani
Ngjyra: E kalter
Lulja: Orhideja
Kafsha: Zogjte e medhenj
Shteti: Rusia
Metali: Uraniumi
Guri i lindjes: Argjendi


PESHKU

Ndonjehere keni ndjenjen se nuk i takoni kesaj bote. Mirepo kujt i takoni nuk e dini dhe nuk do te arrini ta dini. Njerezit qe jane rreth jush zakonisht jane te habitur nga personaliteti juaj i fuqishem. Po ashtu keni intuite te fuqishme dhe mund te kuptoni kendveshtrimet e te tjereve shume lehte. Kjo ndonjehere mund te shkaktoje probleme. Keni mundesi dhe vullcom te punoni dhe jeni te gatshem te sakrifikoni cdo gje per te arritur qellimet dhe per te ndihmuar te tjereve. Keni nje talent dhe sharm te mrekullueshem. Po ashtu jeni plot ide te mrekullueshme dhe plane. Keto ane pozitive te tjeret nuk jane ne gjendje ti shohin sepse ju tregoheni si te pasigurte. Jeni mikeprites te mire. Nuk jeni vetiak prandaj njerezit deshirojne te jene ne shoqerine tuaj. Keni parandjenja te mrekullueshme per ate qe ka mundesi te ndodhi. Mirepo te tjeret ne kete nuk u besojne sepse mendojne se fantazoni shume. Nuk i gjykoni te tjeret sipas asaj se cka kane bere, por sipas brendesise se tyre.

Marredheniet e Peshqve me shenjat e tjera:
Peshqit & Dashi: Kjo lidhje mund te mbijetoje vetem nese secila pale i pergjigjet nevojave te pales tjeter.
Peshqit & Demi: Mund te mos e kuptojne njeri tjetrin, mirepo te dy jane te terhequr nga njeri-tjetri. Lidhje qe premton.
Peshqit & Binjaket: Ndjenjat ne fillim mund te jene shume te medha dhe te zjarrta, mirepo problemet do te jene edhe me te medha.
Peshqit & Gaforrja: Me punen e perbashket, keta te dy mund ti arrijne qellimet ne jete dhe ne dashuri.
Peshqit & Luani: Te dy jane te mahnitur nga dallimet e njeri tjetrit, mirepo kjo nuk do te thote se mund te zgjase lidhja e tyre.
Peshqit & Virgjeresha: Ne fillim, duket se eshte lidhje e perkryer, mirepo per nje kohe shume te shkurte perfundon.
Peshqit & Peshorja: Nese mund te perputhen ne fillim, ka mundesi te jene nje cift i mrekullueshem.
Peshqit & Akrepi: Interesat dhe imagjinata e perbashket mund te jete shkak qe kjo te jete nje lidhje e mire.
Peshqit & Shigjetari: Qe te dy kerkojne gjera qe asnjeri nuk mund ti mundesoje.
Peshqit & Bricjapi: Dallimet ne mes te dyve, bejne qe kjo te jete nje lidhje shume e qendrueshme.
Peshqit & Ujori: Ujori do te mundohet ne cdo rast te dale nga lidhja me Peshqit.
Peshqit & Peshqit: Asnjeri nuk do te merret me problemet e tjetrit. Lidhje afatshkurter.

Karakteristikat e Peshqve:
Elementi: Uji
Placomi: Neptuni
Ngjyra: Vjollce
Lulja: Zambaku
Kafsha: Peshku
Shteti: Portugalia
Metali: Platina
Guri i Lindjes: Dijamanti.
« Last Edit: March 26, 2010, 12:59:45 AM by toni »