Author Topic: hendbolli  (Read 11997 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Gerrard73

  • Guest
hendbolli
« Reply #4 on: September 09, 2008, 12:48:27 PM »
Pershendetje Selam, atehere le te flasim edhe per Kosoven pak, por shko tek rubrika "zhvillimet politike" tek  tema "Kosova sot dhe neser"

selami

  • Guest
hendbolli
« Reply #3 on: September 09, 2008, 09:51:15 AM »

 pershendetje Gerrard 73 , me vjen mire qe i je pergjegjur temes qe une kam parashtruar . Une gjithashtu  pajtohem me pohimet tuaja lidhur me kushtet ne te cilat (nuk) zhvillohet sporti Shqiptare dhe Kosovar . Une me tre miq e sponzorizojme Kh Drita ne Gjilan , kurse nga institucionet shteterore nuk kemi marre as edhe nje leke , derisa vetem presidenti i Kosoves mere pagen mujore te dyten per nga lartesia nga koleget e tije  ballkanik.Ne fakt po te krahasosh , jo pagat por ndihmat qe marrin sportistet tane jane vetem simbolike ose nuk ka fare .Sukseset ne arenat  nderkombetare do te mungojne edhe ne te ardhmen .

Gerrard73

  • Guest
hendbolli
« Reply #2 on: September 05, 2008, 09:41:47 PM »
Pershendetje Selam, jam i kenaqur qe ne kyte forum jane duke u shkruar edhe vllezerit tane nga Kosova, tani ti kthehemi sportit, ju keni shume te drejte kure konstatoni qe ne Shqiperi nuk ekziston Hendbolli, dhe do te ishte shume e nevojshme qe edhe ky sport te arrije edhe ne vendin tone.
Por raliteti i sporteve ne Shqiperi eshte pothuajse tragjik, dhe rezultatet ne Olimpiada e dimostruan kete te vertete te shemtuar, ku nuk arritem qe te fitonim as edhe nje medalje.
Dhe nuk dua te bej elenkon  e sportisteve qe kane braktisur flamurin tone per te luajtur nen flamujt e vendeve te ndryshme neper Europe, dhe sinqerisht edhe i kuptoj, sepse me trajtimin qe marrin nga shteti shqiptare........ qe nuk u paguan as medaljet e pakta qe jane fituar ne ndonje turne te ndryshem, pa folur per kushtet ku sterviten, ku mungojne palestrat dhe cdo gje edhe me minimale.
 
« Last Edit: September 06, 2008, 08:21:25 PM by Gerrard73 »

selami

  • Guest
hendbolli
« Reply #1 on: September 05, 2008, 08:58:03 AM »

pse ne Shqiperi nuk luhet loja e hendbollit ?
N e kosove dhe ne bote hendbolli eshte loje shume e pelqyer per shkak te dinamikes se lojes , pastaj imagjinates ne loje , lshume nduarshmerise se aksioneve dhe shume golave qe shenohen . Meqe jam nje ish lojtar dhe tani drejtor teknik i Kh Drita nga Gjilani , kam deshire te madhe qe loja e hendbollit te masovizohet edhe ne Shqiperi , pershendetje per te ghithe sportistet dhe sportdashesit .