Author Topic: sali serbi te ndaloj te bllokoj librin tim  (Read 4265 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline adrian ibruli

 • Global Moderator
 • VIP
 • *****
 • Posts: 2.848
 • Postimet: +32/-1
Re: sali serbi te ndaloj te bllokoj librin tim
« Reply #5 on: September 11, 2013, 05:26:27 PM »
  Lidabica me fytyre te bukur, akoma je me gerdallen sali?

Offline lidabica

 • VIP
 • ***
 • Posts: 5.428
 • Postimet: +22/-47
Re: sali serbi te ndaloj te bllokoj librin tim
« Reply #4 on: May 10, 2012, 12:43:28 PM »
VETEM SHQIPTAR NUK ESHTE KY LIDER PERVERS NJESOJ SI PARAARDHESIT E TIJ:

Edvinit i trashet gjuha në Athinë, shan me nënë e babë Shqipërinë, për t’i bërë qejfin sekretarit të PASOK-ut
30-01-2012 / Gazeta 55
 

Në qoftë se nuk do ishim informuar se Edi Rama dje ndodhej në Athinë, atëherë nisur nga njoftimi i shtypit të shpërndarë nga PS-ja do të mendonim se për “Kurban”-in e tij, Edi Rama, ishte duke folur diku në ndonjë fshat apo qytet të Shqipërisë. Por fakti “i pritjes fantastike”, që merret vesh se kishte ndodhur në Athinë, i ngatërron paksa gjërat dhe nuk lë dyshime, se Edi Rama është ndjerë në kryeqytetin grek, si në shtëpinë e vet.
As më shumë e as më pak, këtë ndjesi e përforconte edhe fjalimi i tij, i cili fund e krye ishte i mbushur me mllefin dhe zemërimin e zakonshëm ndaj qeverisë...
Kur këtë e bën edhe në kryeqytetin grek (në një rast të ngjashëm, nuk besohet se kreu i PASOK-ut do t’ia lejonte vetes që në Tiranë, në prezencë të ndonjë prej nëntë sekretarëve të PS-së, të thoshte ‘një mijë e një të pavërteta’ për kryeministrin grek), atëherë “karta e nacionalizmit” ndërsa u la e harruar në Preshevë, në Athinë u zëvendësua me keqardhje.
Keqardhja e Edi Ramës, ishte jo pse ai nuk mund të shante qeverinë e tij në Preshevë (sepse konsekuencat merren me mend, për shkak të konsideratave që kanë për qeverinë dhe kryeministrin Sali Berisha ndër radhët e shqiptarëve jashtë trojeve të Shqipërisë), por edhe për faktin se Shqipëria nuk ka shanset të katandiset në gjendjen ekonomike që po përjeton Greqia, që ti mundësonte atij hipjen e ëndërruar në postin e kryeministrit të Shqipërisë... Megjithëse Edi Rama e ëndërron prej kohësh këtë dhe nuk e lë pa shprehur..., qoftë në ndonjë fshat, qytet, apo kryeqytetin e Shqipërisë..., qoftë edhe në kryeqytetin grek..., ku ai vërtetë mund të ndjehet si në shtëpinë e vet.Offline lidabica

 • VIP
 • ***
 • Posts: 5.428
 • Postimet: +22/-47
Re: sali serbi te ndaloj te bllokoj librin tim
« Reply #3 on: January 31, 2012, 09:28:56 AM »
VETEM SHQIPTAR NUK ESHTE KY LIDER PERVERS NJESOJ SI PARAARDHESIT E TIJ:

Edvinit i trashet gjuha në Athinë, shan me nënë e babë Shqipërinë, për t’i bërë qejfin sekretarit të PASOK-ut
30-01-2012 / Gazeta 55
 

Në qoftë se nuk do ishim informuar se Edi Rama dje ndodhej në Athinë, atëherë nisur nga njoftimi i shtypit të shpërndarë nga PS-ja do të mendonim se për “Kurban”-in e tij, Edi Rama, ishte duke folur diku në ndonjë fshat apo qytet të Shqipërisë. Por fakti “i pritjes fantastike”, që merret vesh se kishte ndodhur në Athinë, i ngatërron paksa gjërat dhe nuk lë dyshime, se Edi Rama është ndjerë në kryeqytetin grek, si në shtëpinë e vet.
As më shumë e as më pak, këtë ndjesi e përforconte edhe fjalimi i tij, i cili fund e krye ishte i mbushur me mllefin dhe zemërimin e zakonshëm ndaj qeverisë...
Kur këtë e bën edhe në kryeqytetin grek (në një rast të ngjashëm, nuk besohet se kreu i PASOK-ut do t’ia lejonte vetes që në Tiranë, në prezencë të ndonjë prej nëntë sekretarëve të PS-së, të thoshte ‘një mijë e një të pavërteta’ për kryeministrin grek), atëherë “karta e nacionalizmit” ndërsa u la e harruar në Preshevë, në Athinë u zëvendësua me keqardhje.
Keqardhja e Edi Ramës, ishte jo pse ai nuk mund të shante qeverinë e tij në Preshevë (sepse konsekuencat merren me mend, për shkak të konsideratave që kanë për qeverinë dhe kryeministrin Sali Berisha ndër radhët e shqiptarëve jashtë trojeve të Shqipërisë), por edhe për faktin se Shqipëria nuk ka shanset të katandiset në gjendjen ekonomike që po përjeton Greqia, që ti mundësonte atij hipjen e ëndërruar në postin e kryeministrit të Shqipërisë... Megjithëse Edi Rama e ëndërron prej kohësh këtë dhe nuk e lë pa shprehur..., qoftë në ndonjë fshat, qytet, apo kryeqytetin e Shqipërisë..., qoftë edhe në kryeqytetin grek..., ku ai vërtetë mund të ndjehet si në shtëpinë e vet.


Offline Atention

 • Super Anetar
 • *****
 • Posts: 976
 • Postimet: +27/-4
Re: sali serbi te ndaloj te bllokoj librin tim
« Reply #2 on: January 26, 2012, 04:26:04 PM »
Saliu vazhdon te mbaj peng librin tim prej 4 muajesh tashti, a ka Saliu ndermend te verifikoj gjuhen ne raport me te "verteten" sic tha ?!
« Last Edit: January 26, 2012, 08:27:56 PM by Atention »

Offline Atention

 • Super Anetar
 • *****
 • Posts: 976
 • Postimet: +27/-4
sali serbi te ndaloj te bllokoj librin tim
« Reply #1 on: November 22, 2011, 10:16:43 PM »
Vajti 1 muaj e gjysem qe nga momenti qe e kam futur librin per botim dhe ende nuk ka dal nga botimi madje ende nuk ka filluar te shkruhet asnje liber, e rastesishme ?!

Libri im eshte nje liber shkencor qe ka ne thelb te tija dicka shum te mire per popullin Shqipetar, por sali serbi mesa duket i ka ven piksynim vetes ta zhduki popullin Shqipetar dhe prandaj ben cdo lloj gjeje te mundshme kunder ketij populli dhe mundohet me mish e me shpirt ta shfarrosi ate.

Nuk eshte e rastesishme pse jemi te fundit ne Shqipetaret, po na udheheqin serbet e greket kaq vjet dhe nuk po na lejone te ngrem kok, me vrap per te na shtypur sa here qe marim mundimin te ngrihemi.