Author Topic: Kupa e Shqiperise  (Read 9812 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline toni

  • Global Moderator
  • VIP
  • *****
  • Posts: 3.653
  • Postimet: +3/-1
  • Gender: Male
Kupa e Shqiperise
« Reply #2 on: May 17, 2009, 06:53:37 PM »
Flamurtari fiton kupen ne finalen dramatike
06/05/2009 18:00Flamutari eshte fituesi i edicionit te 57-te te Kupes se Shqiperise ne futboll pasi ka mundur ne nje finale dramatike Tiranen e Agustin Koles me rezultatin 2-1.
Goli i vlonjateve ne minuten e fundit te shteses u ka dhuruar trofeun kuqezinjve. Ndeshja nisi me nje ritem jo te kenaqshem nga te dyja skuadrat. Ishte Dabulla per Tiranen qe shenoi golin e pare ne minuten e 42-te pas nje krosimi nga e djathta.
Edhe pjesa e dyte ka folur per bardheblute, por pas nje rremuje ne zone Mema ka arritur te barazoje rezultatin. Minutat ne vazhdim Tirana ka kembengulur per te shenuar golin e dyte por bardheblute jane shokuar nga nje gol ne sekondat e fundit te takimit nga Zeqiri.
Perballja e katert ne finalen e kupes me dy skuadrave u zhvillua ne stadiumin “Niko Dovana” te Durresit. Me kete trofe, Flamurtari e shenon per here te trete emrin ne listen e fituesve te Kupes se Shqiperise.

admin

  • Guest
Kupa e Shqiperise
« Reply #1 on: April 26, 2008, 12:33:30 PM »
Eshte zbardhur dhe finalja  kupes se Shqiprise, ku midis tyre do te ndeshen FKTirana-FKVLLAZNIA.
Per Tiranen, kupa e Shqiperise mbetet objektivi i vetem pas deshtimit ne Kampionat.